Jak zagospodarować 8 dni w Grecji?

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu przebieg naszej przygody w kontynentalnej Grecji. Pokazać Wam, co jest wartego zobaczenia w Atenach i gdzie się udać na Peloponezie. Co ważniejsze, całość podzieliliśmy na poszczególne dni, abyście mogli zobaczyć ile czasu zajęło nam przemieszczanie się i zwiedzanie oraz jak podzielić całą wyprawę.

Musimy Was jednak ostrzec, zwiedzamy intensywnie, nie lubimy nudy i monotonii na wakacjach, więc może się okazać, że nasze tempo będzie dla Was zbyt duże 🙂 Nie zrażajcie się, dostosujcie plan do swoich potrzeb i cieszcie się Grecją.

Dodatkowo na samym dole znajdziecie mapę z naniesioną naszą trasą, hotelami, w których spaliśmy oraz atrakcjami, które odwiedziliśmy 🙂

Jak się przygotować do wyjazdu do Grecji?

Na początek jednak podstawy podstaw, czyli jak się przygotować do wyjazdu, kiedy jechać, co zabrać, gdzie wynająć auto itp. Wszystko przetestowaliśmy na nas samych, więc niespodzianek nie będzie.

KLIK ->  Grecja – Praktyczne wskazówki przed podróżą 

Grecja Peloponez wypożyczenie auta
Trzeba mieć się czym przemieszczać

Grecja dzień po dniu

Późnym wieczorem lądujemy w Atenach i zaczynamy naszą wielką Grecką przygodę 🙂

Dzień 1 i 2 - Ateny

Pierwsze dwa dni poświęciliśmy na poznawanie Aten, jeżeli chcecie podążyć naszym szklakiem zapraszamy do wpisu Ateny – Antyczna stolica Grecji, tam znajdziecie wszystkie szczegóły.

Nocleg w Hotel Astor z widokiem na Akropol, link do Booking.com: Astor Hotel

Śniadanie w hotelu Astor z widokiem na Akropol
Czy może być lepsze miejsce na zjedzenie śniadania?

Dzień 3 – Korynt

Rano dokończyliśmy jeszcze to, co niedokończone w Atenach i ruszyliśmy na podbój Peloponezu. Pierwszym przystankiem był majestatyczny Kanał Koryncki, a dzień zakończyliśmy zimnym piwem przy przepięknym zachodzie słońca w Koryncie.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. I – Peloponez Wschodni.

Nocleg w Acropolis Hotel, link do Booking.com: Acropolis Hotel

Dzień 4 – Antyczny Korynt - Mykeny – Nauplion

Dzień upłynął nam na poznawaniu historii, najpierw odkrywaliśmy Antyczny Korynt, następnie kolebkę Greckiej cywilizacji, czyli Mykeny. Późnym popołudniem dotarliśmy do przepięknej miejscowości Nauplion.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. I – Peloponez Wschodni.

Nocleg w Leto Nuevo Hotel, link do Booking.com: Leto Nuevo Hotel.

Dzień 5 – Sparta – Monemvasia

Pojechaliśmy się przywitać z królem Leonidasem w Sparcie, a następnie udaliśmy się na relaks na plaży z pięknym widokiem na Gibraltar Wschodu. Jak słońce zelżało wybraliśmy się odkrywać wspomniany klejnot Peloponezu, Monemvasię.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. II – Peloponez Południowy i Zachodni.

Nocleg w The Flower of Monemvasia, link do Booking.com: The Flower of Monemvasia

Grecja Monemavasia widok od strony grobli
Koniecznie zatrzymajcie się na noc w okolicach Monemvasi

Dzień 6 - Elafonissos

Kontynuacja relaksu, tym razem smażyliśmy się na piaszczystej plaży Simos na wyspie Elafonissos, a wieczorem udaliśmy się do Pirgos Dhirou, żeby mieć bliżej do kolejnych punktów naszej podróży.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. II – Peloponez Południowy i Zachodni.

Nocleg w Vlyhada Gesthouse, link do Booking.com: Vlyhada Gesthouse

Dzień 7 – Aerópoli – Kalamata

Z samego rana wybraliśmy się do Jaskinii Dirós, następnie nie mogliśmy nacieszyć oczu pięknem miasteczka Aerópoli. W drodze do Kalamaty odkrywaliśmy ruiny zamku Kelefá i znaleźliśmy czas odpoczynek w cudownej zatoce na plaży Foneas. Wieczorem dojechaliśmy do Olimpii.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. II – Peloponez Południowy i Zachodni.

Nocleg w Pension Posidon, link do Booking.com: Pension Posidon

Grecja plaża Foneas
Przemieszczając się po Peloonezie warto zjechać z trasy i znaleźć taką plażę

Dzień 8 – Olimpa - Ateny

W niesamowitym upale, ale pod ogromnym wrażeniem zwiedziliśmy kolebkę igrzysk olimpijskich, Olimpię. Po zwiedzaniu smutni udaliśmy się w podróż powrotną do Aten. Czas było wracać do domu.

Co zwiedziliśmy dowiecie się tutaj Grecja – Nieodkryty Peloponez cz. II – Peloponez Południowy i Zachodni.

Mapa

Tutaj znajdziecie naniesione wszystkie interesujące atrakcje, hotele oraz co ważniejsze, przebieg naszej trasy. Klikając w ikonę po lewej stronie będziecie mogli filtrować zawartość, na przykład wyświetlić tylko jeden dzień.  

No to w drogę na spotkanie z Grecją

Mamy nadzieję, że taka forma okaże się dla Was pomocna podczas planowania podróży do kontynentalnej Grecji. Gdybyście mieli pytania jesteśmy do Waszej dyspozycji, a tym czasem zapraszamy do śledzenia miejsc Gdzie słońce dla nas wschodzi 🙂 

Autor

5 1 vote
Article Rating
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Super pomysł

Starym fordem

Fajna trasa podróży. Mniej więcej podobnie objechaliśmy Peloponez. Zazdroszczę Wam tego wraku “Dimitriosa” – chyba musimy przyjechać jeszcze raz. natomiast. Niedaleko Olimpii są wspaniałe Wodospady Neda – byliście? Pozdrawiamy

Ewa

Hej, super ! Faktycznie intensywnie. Jaki całkowity koszt był wyjazdu wraz z przyjemnościami zwiedzaniem itp, ? Czy jada samochodem jest tam bezpieczna?