Podsumowań naszedł czas

Kolejny rok z rzędu publikujemy nasze małe podsumowanie minionego roku chyba jako ostatni z podróżniczej blogosfery. A to wszystko jak zwykle przez nasze noworoczne podróże, tym razem do Stanów Zjednoczonych.

Myśleliśmy, że poprzedniego roku nic nie przebije, możecie o nim przeczytać tutaj: Spełnione marzenia – Podsumowanie 2018 roku, ale życie lubi zaskakiwać i 2019 zaserwował nam niezłą karuzelę. Ale po kolei.

2019 wystartował

Rok 2019 przywitaliśmy na wyspie Phu Quoc w Wietnamie, gdzie o północy tańczyliśmy wokół ogniska na plaży nad Zatoką Tajlandzką. Sylwester w ciepłym klimacie to coś niesamowitego, jeżeli jeszcze tego nie przeżyliście to koniecznie musicie spróbować. Zresztą cały Wietnam skradł nasze serca, przekonajcie się o tym tutaj: „Wietnam oczami Kasi i Łukasza”.

Wietnam Phu Quoc 5 blog przygotowania_
Szampan już jest, więć pędzimy na plażę

Świetny początek roku, prawda? Zakładaliśmy, że dalej będzie jeszcze lepiej, w końcu plany na 2019 były ambitne. Chcieliśmy odwiedzić między innymi Indie i inne egzotyczne destynacje. Niestety kilka dni po Sylwestrze, będąc jeszcze w Wietnamie, wystąpiła u mnie gorączka, osłabienie, metaliczny posmak w ustach, a na koniec wysypka. Wizyta w szpitalu potwierdziła przypuszczenia – DENGA. Skoro to czytacie to wiecie, że przeżyłem, ale niestety plany podróżnicze na rok 2019 musieliśmy mocno zrewidować ze zwzględów zdrowotnych. Nie myślcie jednak, że poddaliśmy się tak łatwo . 

Denga Wietnam
Wynik pozytywny - DENGA

Nasz debiut sceniczny

W marcu stanęliśmy pierwszy raz na scenie, żeby opowiedzieć o naszej podróży na Kubie. Nie była to byle jaka scena, tylko scena główna na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tour Salon w Poznaniu. W harmonogramie same gwiazdy, przed nami Tomasz Zubilewicz, a po nas Radosław Kuźniar. Między nimi my, lekko niepewni, zestresowani, sporo obaw czy damy radę. Wasze uśmiechy i zafascynowane miny dały nam wiatru w żagle i wyszło kosmicznie pozytywnie. To po tej prelekcji padło pytanie, które zwaliło nas z nóg: „Czy możemy sobie z Wami z robić zdjęcie?”. Beata, pozdrawiamy, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile pozytywnej energii nam zaaplikowałaś 🙂   

Tour Salon 2019
Daliśmy radę

Miesiąc się nie skończył, a my znów wystąpiliśmy przed publicznością. Tym razem na zaproszenie świetnych młodych ludzi z Uniwersytetu Adama Mickiewicza W Poznaniu organizujących Dni Turystyki. Udzieliliśmy szybkiego wywiadu do Radia Afera i niczego nieświadomi popędziliśmy na aulę, a tam … pełno. Około 400 osób, które z zaciekawieniem słuchało opowieści o naszych przygodach na Kubie.  

Dni Turystyki 2019
WOW - Dziękujemy

Wielkanoc na plaży

A może by tak zamiast siedzieć całe święta za suto zastawionym stołem to powylegiwać się na plaży i zjeść prawdziwą włoską pizzę? Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy i w ten oto sposób Wielkanoc spędziliśmy w Rimini. I naprawdę w kwietniu leżeliśmy na plaży i się opalaliśmy 😀

Rimini włochy blog
Plażujemy

Położenie Rimini ma ogromną zaletę, tylko 20 kilometrów dzieli je od 5. najmniejszego państwa świata – San Marino, którego powierzchnia to zaledwie 61,2 km². Znacie nas więc domyślacie, że nie mogliśmy zignorować tego fakt, wskoczyliśmy w autobus i 30 minut później zatraciliśmy się w wąskich uliczkach stolicy San Marino założonej 3 września 301 roku.

San Marino blog
Zamek w San Marino

Road trip po Estonii

Co powiecie na śnieg w maju? Nas dopadł podczas majówkowej podróży po Estonii. W ciągu kilku dni doświadczyliśmy letnich temperatur, jesiennych deszczy na zimowej śnieżycy kończąc. Ale było warto! Cudowni ludzie żyjący w przepięknym kraju, zresztą sprawdźcie naszą relację z jednego z bardziej magicznych parków narodowych w jakim byliśmy Park Narodowy Soomaa – Bagniste atrakcje.

Soomaa Park Narodowy Estonia atrakcje sciezka 12
Piękny Park Narodowy Soomaa

Festiwalowe szaleństwo

W maju zostaliśmy ambasadorami festiwalu Getaway Outdoor Festival. Super wydarzenie, poznaliśmy całą masę fantastycznych ludzi, ale i tak najbardziej z tego wydarzenia zapamiętamy spływa kajakowy Wartą. Spływ podczas którego trzaskały pioruny i tak lał deszcz, że nie mieliśmy na sobie nawet milimetra suchej niteczki. Ale było warto 😀

Majorka? Nie, Minorka!

W czerwcu przy okazji wolnego czwartku zrobiliśmy sobie tygodniowy wypad na Minorkę. Polecamy wam takie rozwiązania, bo biorąc tylko 4 dni urlopu można spędzić w pięknym miejscu aż 7. Zjeździliśmy ją wzdłuż i wszerz, powylegiwaliśmy się na plażach, o których przeczytacie tutaj „TOP 10 najpiękniejszych plaż” i przeżyliśmy święto Sant Joan którego głównym punktem programu jest parada i wojna na orzeszki laskowe.

Minorka Faro Favàritx 6
Przepiękna Minorka

Wsiadamy do samochodu i w drogę

Uwielbiamy road tripy, podróże samochodem dają nam niesamowitą wolność. Możemy zapakować wszystkie niezbędne rzeczy, w tym dmuchańce i ruszyć przed siebie. Kolejną naszą destynacją była Rumunia, w której spędziliśmy 3 tygodnie w sierpniu. To w Rumunii właśnie pierwszy raz w życiu oglądaliśmy wulkany błotne. Więcej o Rumunii dowiecie się tutaj „Rumunia oczami Kasi i Łukasza”.

rumunia wulkany błotne berca atrakcje 8
Niesamowite wulkany błotne w Berce

Październikowe rozdawanie autografów

W październiku sporo się działo. Najpierw dwa wystąpienia na scenie podczas największych w Polsce targów podróżniczych World Travel Show w Warszawie, by raptem 3 dni później zasiąść na czarnej kanapie Empiku w Poznaniu i udzielić wywiadu na temat naszej podróży do Wietnamy i przygód z nią związanych.

World Travel Show Warszawa 2019
Spotkanie na World Travel Show
Spotkanie w Empik
Wywiad w EMPIK z fantastyczną prowadzącą Alicją

Nie tylko na drugi koniec świata

Zaraz po 1 listopada wskoczyliśmy w samochód żeby odkryć do tej pory nie odkryte. Przepiękna Saksonia w Niemczech jest tak blisko, to tylko kilka godzin drogi z Polski, a do tego czasu jakoś nie myśleliśmy o tym kierunku. Pogada nas nie rozpieszczała ale i tak było przepięknie, zdecydowanie tam wrócimy.

Saksonia Niemcy blog
Tuż za polską granicą

Miasto krasnali

Wrocław jest bliski naszemu sercu i odwiedzamy go co jakiś czas jednak tym razem zawitaliśmy do stolicy dolnego śląska w trochę innym celu. Zostaliśmy zaproszeni na Dni Podróżnika, żeby zarażać słuchaczy naszą opowieścią o Kubie. Było tak dobrze, że z godzinnej opowieści zrobiliśmy prawie 2 godzinną, a pytań od zaciekawionej publiczności nie było końca.

Dni Podróżnika Wrocław
Wrocław przyjął nas gorąco

W poszukiwaniu świątecznego klimatu

Grudzień kojarzy mi się nie tylko z ciągłą gonitwą za prezentami, ale i z magicznym zapachem piernika. Lubimy atmosferę świąt dlatego od kilku lat odwiedzamy różne jarmarki świąteczne. W tym roku odwiedziliśmy Wrocław i włóczyliśmy się długimi godzinami popijając grzane wino.

Jarmark Świąteczny Wrocław
Grzane wino to jest to

Jeden jarmark był nam mało dlatego udaliśmy się również do czeskiej Pragi. Gorące kurtacze przygotowane na grillach opalanych drewnem, do tego rozgrzewające wino, a w knajpach knedliki i zimne czeskie piwo. Na jedną rzecz mogę narzekać, gdyby chociaż był śnieg …

Make America Great Again

Chwilę się zastanawialiśmy gdzie zakończyć rok, który sylwester na świecie może przebić ten z Rio de Janeiro na plaży Copacabana czy na wyspie Phu Quoc w Wietnamie. Wymyśliliśmy! Oczywiście, że podziwianie słynnej opadającej kuli na Times Square w Nowym Jorku. Tak też uczyniliśmy. Dodatkowo w 2019 udało nam się zwiedzić nie tylko Nowy Jork, ale i  Waszyngton.   

Sylwester na Times Squere Nowy Jork
Witaj 2020

Trwaj 2020

W tym szalonym 2019 roku odwiedziliśmy 9 państw, okrążyliśmy ziemię zaliczając 9 lotów samolotem, przejechaliśmy samochodem i skuterem na kilku kontynentach łącznie ponad 11 000 kilometrów i poznaliśmy grono fantastycznych ludzi.

Nie spoczywamy na laurach, działamy żeby 2020 był jeszcze lepszy. Będziecie z nami odkrywać miejsca, gdzie Słońce Dla Nas Wschodzi? No to w drogę!

Autor

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments